ARTYKUŁY

04 Lut 2018
GMC Typhoon, fot. GM Media

Najlepsza inwestycja 2017: GMC Typhoon

Samochodowy rekord roku: GMC Typhoon 1992-1993 r.

Odrzucając jednostkowe, skrajnie przeszacowane ceny zapłacone w zaślepieniu, Hagerty uznało amerykańskiego SUV’a GMC za najtrafniejszą inwestycję w auto ubiegłego roku. Produkowany w bardzo krótkim okresie model typhoon zanotował skok rzędu 37,4 proc., a jego obecna średnia przy dobrym stanie zachowania to 15,6 tys. USD.

Jak twierdzą eksperci, znalezienie takiego schludnie utrzymanego, zadbanego egzemplarza nie należy do zadań prostych, dlatego że cała podaż była skromniejsza niż 5 tys. samochodów. Oparty na modelu jimmy, czyli Chevrolecie Blazer, typhoon długo był pierwszym i jedynym SUV’em o takich możliwościach – a chociaż pozostaje jednak wolniejszy od siostrzanego syclone, jest zdecydowanie bardziej elegancki w środku.

Oba samochody – typhoon i jego wersja pick-up nazwana syclone – trafiły na właściwy moment, w którym trend podnoszący ceny aut terenowych zaczynał nabierać rozpędu w ubiegłym roku. Ceny modelu syclone nie zaprezentowały żadnych gwałtownych skoków, podczas gdy wykresy dla typhoona ułożyły się w malownicze góry – choć warto pamiętać, że najostrzejszy stok to ten odzwierciedlający stawki za idealnie zachowane rzadkości, natomiast ceny za auta w stanie przyzwoitym to już znacznie łagodniejsze pagórki.

 

 

GMC Typhoon, fot. GM Media

 

 

wiera

Write a Reply or Comment

Alternatywne.pl

Alternatywne.pl

Zapraszamy do newslettera!

Bądź na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z rynku, analizami trendów i kalendarzem najciekawszych aukcji.

Serwis Alternatywne.pl zobowiązuje się nie udostępniać danych użytkowników.